Rusya Vizesi Veren Firma

 

Yurtdışına çıkmanızı sağlayacak olan vize işlemleri süreçleri, zorlu süreçlerdir ve yapılacak başvurularda evrakların eksiksiz olması istenir. Her ülkenin vize için uyguladığı prosedürler ve istediği evraklar farklıdır. Bu sıkıntılı süreci daha iyi yönetebilmek için vize danışmanlarından destek alabilirsiniz. Rusya vizesi almak isteyen vatandaşlar, Rusya vizesi veren firma olan kapidavize.com’ dan vize danışmanlığı hizmeti alabilirler.

Rusya Vize Merkezi

Vize merkezi, vize işlemleri ile ilgili başvuru sahiplerini bilgilendirip süreçleri yönetmekle görevlidir. Bu nedenle de farklı vize çeşitlerinin yasal mevzuatlarına tamamıyla hakim olup başvuranları doğru yönlendirmelidirler. Vize işlemleri sırasında hazırlanması gereken evraklar dışında uyulması gereken birçok prosedür daha bulunmaktadır. Bu yasal prosedürler insanların kafasını karıştırabilmektedir. Vize merkezleri ile vize prosedürleri daha anlaşılır hale gelmektedir. Bölgesel hizmet veren vize merkezleri ile başvuru için İstanbul ve Ankara gibi şehirlere gidilmesi gerekmemekte, işlemler uzaktan halledilebilmektedir. Vize Merkezleri vize başvurularında bir standart oluşturmuştur. Dolayısıyla işlemler daha kolay ve hızlı şekilde hallolmaktadır. Vize merkezi olan kapidavize.com ile iletişime geçerek Hollanda vize prosedürlerini öğrenebilirsiniz. Hollanda vize merkezi temsilcisi tarafından size iletilecek olan gerekli belge listesinde yer alan her evrak başvuru yapan kişiye ait ve güncel olmak zorundadır. Birden fazla kişi için başvurularda her bir birey için ayrı evrak hazırlanması istenmektedir.

Rusya Vize Başvurusu

Rusya vize başvurusu yetki verilmiş Rusya vize başvuru merkezleri tarafından yapılabilmektedir. Rusya vize başvuru merkezi olarak turistik vize başvurusu, çalışma vize başvurusu, öğrenci vize başvurusu gibi vize başvuru türüne göre vize prosedürlerini yerine getirmekteyiz. Rusya vize işlemleri hususunda titizlikle sürdürdüğümüz çalışmalarla vize alma sürecini kolay şekilde yönetmekteyiz. Rusya vize başvurusu konusunda uzmanlaşmış vize danışmanlarından hizmet almak için kapidavize.com ile iletişime geçebilirsiniz. Hızlı vize alımı için vize başvuru merkezimizi tercih edebilirsiniz.

Rusya’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarından Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahipleri 30 gün süreyle, Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri ise 90 gün süreyle Rusya ziyaretleri için vizeden muaftır. Rusya vize rejimine tabii olan Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet izni olan yabancı uyruklu vatandaşlar da Türkiye’den Rusya vizesi alabilmektedirler. Ancak Türkiye’den Rusya vizesi başvurusunda bulunacak yabancıların, seyahat sonrası 3 ay geçerli oturum iznine sahip olmaları ve hatta 90 gün kesintisiz Türkiye’de yaşıyor olmaları gerekmektedir.

Rusya Turistik Vizesi

Rusya turistik vizesi, maksimum 30 günlük seyahatleriniz için tek veya çift girişli olarak alabileceğiniz vize türünü ifade eder. Bu vize sayesinde Rusya Federasyonu sınırları içinde en çok 2 giriş yaparak toplamda 30 gün serbest dolaşım hakkına sahip olursunuz.

Rusya Turist Vizesi İçin Gerekli Belgeler:

 • Pasaportunuzun Rusya seyahat sürenize ek olarak, en az 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır.
 • 1 adet arka fonu beyaz biyometrik fotoğrafınız (6 aydan daha eski olmaması tercih edilir.)
 • Ev adresi, telefon, e-posta adresi (Resmi evrak olma şartı yoktur.)
 • İş adresi, telefon (Resmi evrak olma şartı yoktur.)
 • Voucher (Yabancı Turist Kabul Belgesi),

Rusya Çalışma Vizesi

Rusya Federasyonunda faaliyet gösteren şirketler her yıl belli sayıda Türkiye vatandaşını istihdam etmektedirler. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Rusya’da uzun süreli çalışa bilmeleri için çalışma izni başvurusu yapmaları bu işlemi Rusya’da çalışacakları firma ile koordineli şekilde yürütmeleri ve çalışma iznine bağlı olarak Rusya oturum izni de almaları gerekmektedir. Rusya Oturum ve Çalışma izni birebiriyle yakında ilişkili konulardır. Rusya çalışma vizesi çok girişli alınması gereken bir vize türü olup vizenin kapsadığı süre 90 gün ile 3 yıl arasında değişmektedir.

Rusya Çalışma Vizesi İçin Gerekli Belgeler:

 • Vize başvuru formu. Dikkatli tam ve eksiksiz bir şekilde doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu.
 • En az 6 geçerliliği ve 2 sayfası boş olan pasaport. (Noter tasdikli ve Rusça çevirisi olmalıdır)
 • Rusya Federasyonu tarafından onaylanmış ıslak imzalı davetiye.
 • Fotoğraf. 2 adet arka fonu beyaz 3,5×4,5cm ölçülerinde fotoğraf. Fotoğrafın güncel ve yeni olması gereklidir.
 • Apostil ile tasdiklenmiş diploma fotokopisi (Rusya’da noterden onaylı)
 • Sağlık sigortası zorunlu değildir ancak tavsiye edilmektedir.
 • Oturum kartı. Yabancı uyruklu vatandaşlar için TC ikamet izni (Arkalı önlü fotokopisi olmalı)

Rusya Öğrenci Vizesi

Türk vatandaşları, Rusya Federasyonu’ndaki eğitim kurumlarından eğitim almak için Rusya Federasyonu Göçmen Bürosu’ndan davetiye almaları gerekmektedir. Bu davetiye eğitim alınacak akademik kurum ve Göçmen Büro’nun ortak kararıyla ya da Rusya’da bulunan eğitim kurumunun Göçmen Bürosu’na direkt başvuru mektubu ile çıkartılmaktadır. Rusya Dışişleri Bakanlığı Bakanlığı başvuruyu değerlendirmeye alıp aynı zamanda gerekli görmesi durumunda başvuru sahibinin eğitim nedeniyle ülkeye girişi için davetiye hazırlar. Rusya öğrenci vizesi’tek veya çok girişli olmak üzere 90 günü kapsamaktadır. Rusya öğrenci vizesi Göçmen Bürosu tarafından yabancı kişilerin Rusya’da bulunduğu zaman içerisinde eğitiminin süresine göre çok girişli ve çıkışlı verilmektedir. Öğrenci vizesinin uzatılma imkanı bulunmaktadır ancak bu süre 1 seneyi geçmemektedir.

Rusya Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar:

 • Pasaport (Seyahat dönüşü itibariyle en az 6 ay geçerli)
 • 2 adet biometrik fotoğraf (35×45 mm ölçülerinde güncel, beyaz fon üzeri)
 • Yabancı uyruklu vatandaşlar için TC ikamet izni (Aslı olmalı)
 • Davetiye ( Rusya Federal Göçmen Bürosu tarafından verilmektedir )
 • 000 Euro teminatlı Seyahat Sağlık sigortası (Şirketimiz tarafından temin edebilirsiniz)
 • Hastaneden alınmış HIV raporu
 • Yabancı pasaportlar için Türkiye’deki oturma izninin orijinali ve kopyası
 • Yabancı uyruklular için okuldan orijinal sözleşme, sözleşmenin orijinali yoksa Rusya’dan noter onaylı taratılmış PDF gelebilir.